Вчені розповідають, що трапилося і чому піраміди перестали цікавити правителів Єгипту. Дослідження про це опублікували в журналі Live Science.

Читайте також Відпочинок у Єгипті: особливості кожного з головних курортів популярної країни

Відмовилися від символу влади

Піраміди були символом влади та могутності єгипетських правителів.

Традиція будувати піраміди починається від часів царя Джосера, який правив з 2630 до 2611 року до нашої ери. Саме він побудував першу піраміду у Саккарі.


З часом фараони відмовилися від будівництва пірамід / Фото Unsplash

Останнім правителем, який наказав звести піраміду, був Яхмос I. Роки його правління тривали з 1550 до 1525 року до нашої ери. Ця піраміда була збудована в Абідосі.

Після Яхмоса жага будувати піраміди у фараонів майже зникла. Наступних правителів ховали у так званій Долині царів, що розташована на території сучасного міста Луксор.

Піраміди не захищали від пограбування

Теорій, чому царі відмовилися від пірамід, існує чимало. Професор єгиптології Пітер Дер Мануелян вважає, що фараони вирішили робити свої гробниці більш захищеними – адже піраміди неодмінно грабували.

Тоді королівські поховання почали робити в далекій долині – їх вирубували в скелі. Туди приставляли велику кількість охоронців.

На підтвердження цієї теорії вчені наводять приклад піраміди Яхмоса. Остання із пірамід була побудована нестандартно – поховальну камеру з тілом фараона розмістили не під спорудою, а на пів кілометра далі углиб пустелі.

Вам сподобається Перлина між гір: чим мандрівників здивує турецьке місто Ерзурум – яскраві фото

Ймовірно, таким чином фараон хотів захистити місце свого поховання від розкрадачів гробниць.


Рельєф Долини царів нагадує піраміду / Фото About Planet

Також науковці вважають, що чималу роль зіграв рельєф Долини царів, куди вони перенесли свої поховання. У місці поховання розташована вершина Ель-Курн, що нагадує піраміду своєю формою. Отже, всі королівські гробниці немов розташовані під пірамідою.

Дізнайтеся, яким було перше сходження на Еверест: дивіться відео