Чому потрібен був саме синій колір

Традиційно в Єгипті розфарбовували синім кольором храми та робили амулети. Синій барвник не є природнім – його змішували, поєднуючи різні пігменти.

Читайте також Відпочинок на будь-який смак: чому мандрівники обирають мережу готелів Otium в Туреччині

Древні єгиптяни асоціювали синій колір з небом та з річкою Ніл. Саме Ніл був символом родючості та головною артерією життя.

Чому єгипетський синій колір увійшов в історію та як його виготовляли
Кубок з єгипетським синім пігментом в місті Помпеї / Фото Dan Diffendale

Також єгиптяни вважали, що "волосся богів було зроблене із дорогоцінного лазуриту". Лазурит – напівдорогоцінний камінь, що має темно-синій колір.

Як робили синю фарбу

У Древньому Єгипті знайшли рішення, як забезпечити потребу в синьому кольорі. Цю синтетичну фарбу виготовляли з молотого вапняку, піску та мідних мінералів (наприклад, лазуриту та малахіту).

Усі інгредієнти змішували та сильно нагрівали. У результаті отримували щось схоже на скло. Згодом отримане "скло" перетирали в пудру та змішували із загущувачами – наприклад, яєчним білком.

В результаті отримували досить стійку фарбу, якою вкривали гробниці фараонів, стіни храмів, монументи богам, статуетки та амулети.

Цікаво Затонуле місто: як всередині виглядає найглибший басейн у світі – захопливі відео

Чому єгипетський синій колір увійшов в історію та як його виготовляли
Амулет під назвою "назар" / Фото Unsplash

Єгипетський синій колір вважають однією із перших синтетичних фарб. Навіть сьогодні в Єгипті поважають синій – його можна зустріти на численних амулетах під назвою "назар", які, за повір'ям, захищають від злого ока.

Афера з Ейфелевою вежею: дивіться цікаве відео