Німецько-єгипетська місія археологів проводила розкопки у храмі Аменхотепа III. Науковуці знайшли величезні шматки вапняку, що були заготовками для сфінксів із головою царя.

До теми Відпочинок у Єгипті: особливості кожного з головних курортів популярної країни

Хто такий сфінкс


Це міфічне давньоєгипетське страховисько, яке зображували у вигляді лева з головою іншої людини або тварини. Тіло лева символізувало силу правителя. У вигляді сфінксів зображали не тільки фараонів, а й богів.

Дослідження відбувається в межах "Проєкту збереження колосів Мемнона та храму Аменхотепа III". Серед знайдених блоків виявилися гігантські статуї фараона Аменхотепа III.

Вони були зроблені у формі сфінксів. На голові статуй був головний убір немес, довкола шиї розташований широкий комір, а обличчя прикрашає царська борода.


Модель статуї Аменхотепа III / Фото The Met Museum

На одній із частин статуї знайшли напис – закінчення королівського імені, що можна перекласти як "коханий Амона-Ра". Усі частини включно з лапами вже помістили у форми для збереження та реставрації.

Як повідомляє керівниця дослідження Хоуріг Сурузіан, довжина сфінксів становила близько 8 метрів.

Схоже Піраміди в Єгипті: 4 цікавих факти, про які мало хто знає

Знайшли й інші артефакти:

  • Під час розкопок також було знайдено 3 погруддя та 3 нижні частини статуй богині-левиці Сехмет, що виготовлені з магматичної гірської породи – гранодіориту. Ці фрагменти об'єднають зі знайденими раніше та демонструватимуть у храмі.
  • Також знайшли фрагменти обробки стін з пісковика в рельєфі.
  • Окрім того, виявили невелику статую чиновника, який сидить зі своєю дружиною.

Зараз усі знайдені скульптури перебувають на реставрації. Їх намагаються відновити та встановити на колишніх місцях у храмі.

Може зацікавити – Афера з Ейфелевою вежею: дивіться відео