Зазвичай такі аеропорти розташовані на кордоні 2 країн. Або так сталося, що ними управляє більше, ніж одна держава через певні причини.
Актуально Гірськолижний рай та безліч розваг: чому український Буковель приваблює людей з усього світу
Аеропорт Базель-Мюлуз-Фрайбург (BSL)
Аеропорт Базель-Мюлуз-Фрайбург / Фото Wikipedia
Цей аеропорт запланували як двосторонній об'єкт. Він розташований поблизу кордонів Франції, Швейцарії та Німеччини.
Хоча аеропорт фактично у Франції, користується ним ще й Швейцарія. Тут усе поділено на сектори: кожна країна має у власному секторі свої прикордонні пункти та митників.
Цікаво те, що магазинах на французькій стороні тут приймають оплату в євро, а на швейцарській – у франках.
Аеропорт Женеви (GVA)
Аеропорт Женеви / Фото Wikipedia
Цей аеропорт повністю розташований на швейцарській землі. Але його злітно-посадкова смуга перетинає французький кордон.
Коли у 1950-роках влада Швейцарії захотіла розширити злітно-посадкову смугу, це було можливо зробити тільки на територію Франції. Тоді країни підписали договір та обмінялися рівнозначними земельними ділянками.
Смугу розширили, а Франції надали право користуватися частиною аеропорту. "Французька зона" пов'язана із територією Франції спеціальною дорогою. Відтак французи можуть сісти на літак, фактично, всередині власної країни, не перетинаючи швейцарський кордон.
Міжнародний аеропорт Гібралтару (GIB)
Аеропорт Гібралтару / Фото Wikipedia
Цей аеропорт є прикладом не співпраці, а суперництва. За територію Гібралтару точаться суперечки між Великою Британією та Іспанією.
Аеропорт побудували напередодні Другої світової війни за кілька метрів від іспанського кордону. До того ж, як наголошує Іспанія, цю землю не внесли в Утрехтський договір, згідно з яким її передали Великій Британії.
У 2006 році настало тимчасове потепління у відносинах між країнами й вони домовилися експлуатувати аеропорт спільно. Новий термінал мав бути доступний з іспанського боку.
Але цього не сталося. В аеропорті завершили тільки британську частину терміналу. Мандрівники, які прибувають з Іспанії, змушені проходити прикордонний перехід.
Аеропорти США на канадському кордоні
Таких є кілька. Більшість із цих аеродромів – просто злітно-посадкова смуга серед прерій. Однак вони все ж є портами в'їзду – тут треба проходити всі формальності при перетині кордону.
Цікаво Потяг замість літака: чому деякі туристи обирають повільні подорожі
Ейві Філд, штат Вашингтон
Форпост Лор'є у Вашингтоні має усього 4 мешканців. Однак у них власний міжнародний аеропорт.
Його злітна смуга простягається на 125 метрів вглиб канадської території. Саме тому значна частина приміщень аеропорту є міжнародними. Тут є митниці США та Канади.
Міжнародний аеропорт Дель Боніта / Ветстон, Монтана
Злітно-посадкові смуги цього аеропорту розташовані прямо на кордоні. Цей міжнародний аеропорт перебуває у власності штату Монтана, але доступний і з канадського боку.