На світі є чимало вражаючих, дивних і навіть огидних музеїв. Одна із таких дивовиж розташувалася в Каппадокії – це Музей людського волосся.

Дізнайтеся Як заощадити на майбутньому відпочинку: Чорна п'ятниця зі знижками до 50%


Музей волосся зовні / Фото NaKanikuly

Єдиний музей волосся у світі

Музей розташований у старовинному містечку Анвос: його історія налічує близько 3000 років. Експозиція волосся, яку можна побачити тут – унікальна, аналогів у світі немає.

Власник музею – турок Чез Галіп. Чоловік за професією – гончар. Він має власний магазин кераміки, а в підвалі розташував свій дивовижний музей.


Музей волосся всередині / Фото LifeGlobe

У приміщенні музею скрізь висять пасма: довгі та короткі, різних кольорів та фактури. Усе це волосся – жіноче. За словами власника, в музеї зберігається волосся 16 тисяч жінок.

Щодня жінки пропонують власне волосся

Музей волосся почав свою історію у 1987 році. Чез Галіп розповідає, що саме тоді він власноруч відрізав перше пасмо.


На стінах висять понад 16 тисяч екземплярів / Фото LifeGlobe

Гончар хвалиться, що майже щодня до музею приходять жінки, які пропонують взяти у них пасмо для експозиції. Однак потрапити в музейну колекцію не так просто. Господар не бере фарбоване волосся, а також те, за яким погано доглядали.

Тільки якщо ваше волосся справді сподобається засновнику музею, його можуть взяти у колекцію. Кожне пасмо тут має бірку: на ній вказані ім'я та адреса власниці "експонату".

Цікаво У Єгипті відновили вражаючу Алею сфінксів: її вік становить понад 3000 років

Як з'явився музей

Чез Галіп розповідає, що почав колекціонувати волосся у 1987 році. Саме тоді його дівчина вимушено поїхала до іншого міста. На пам'ять залишила тільки пасмо волосся.


Відвідувачки самі пропонують взяти у них пасмо волосся / Фото LifeGlobe

Гончар почав розповідати про свою любовну трагедію усім жінкам, які заходили до магазину кераміки. Ті співчували й на знак солідарності залишали і своє волосся.

Дуже швидко Галіп назбирав чималеньку колекцію. І вирішив розмістити її у підвалі під власним магазином.