Ці знання допоможуть вам належним чином обрати пункт призначення, зібратися та підготувати усе необхідне. Подорож в іншу країну може бути стресовою, але якісна підготовка надасть вам впевненості та заспокоїть перед мандрівкою.

Це цікаво Чартери й низькі ціни: чим вражає гірськолижний курорт Паландокен у Туреччині – власний досвід

Погода

Клімат країни та погодні умови, які прогнозують на час вашого відпочинку, – це те, що необхідно дослідити, аби забезпечити собі комфортну відпустку. Переконайтеся чи ваші плани збігаються з тим, що підготувала погода. До прикладу, якщо ви плануєте засмагати, плавати та ніжитися на пляжі, а прогноз говорить про дощі чи шторми – ймовірно, слід подумати про подорож до іншої країни чи регіону.

Так само прогноз погоди допоможе скорегувати список необхідних речей. Можливо, вам потрібно буде взяти більше теплого одягу чи навпаки викинути светри з валізи.

Мова

Те, якою мовою спілкуються у пункті вашого призначення, також дуже важливо. Комунікації не уникнути, тож якщо ви не знайомі з тією мовою, доведеться підготуватися. Завантажте офлайн-перекладач на телефон чи придбайте розмовник, вивчіть кілька базових фраз – уже це зробить ваш відпочинок значно комфортнішим.

Ціни

Довідайтеся про ціни у новій країні / Фото Unsplash

Навіть якщо ви плануєте жити у готелі, де "все включено", вам доведеться витрачати гроші. Додаткові послуги, екскурсії, розваги, сувеніри, громадський транспорт, шопінг – продумайте ймовірні витрати та дізнайтеся, скільки й що коштує там, куди ви прямуєте.

Організовуючи поїздку самостійно, до цього пункту потрібно ставитися ще відповідальніше. Вам потрібно закласти у бюджет ще й вартість основних категорій – житла та харчування. Потурбуйтеся про те, щоб взяти з собою достатньо грошей на все необхідне, а також певну суму на можливі неочікувані витрати, аби не опинитися в неприємній ситуації.

Їжа

Куди б ви не поїхали, ви будете їсти. Аби уникнути неприємних сюрпризів, пов'язаних з їжею, потрібно розвідати ситуацію наперед. Особливо це важливо, якщо ви дотримуєтеся дієти чи маєте алергії. Дізнайтеся, які магазини та ресторани є неподалік від вашого житла, чи є дитяче меню у готелі, що пропонує національна кухня тощо.

Дивіться також Які сувеніри привезти з Єгипту: 7 найкращих варіантів

Транспорт

Дізнайтеся про транспорт, яким ви плануєте пересуватися / Фото Unsplash

Ймовірно, у відпустці вам доведеться пересуватися містом чи країною. Неважливо, що саме ви обираєте для себе – громадський транспорт, таксі чи орендовану автівку, дізнатися про те, як працює ця сфера, варто заздалегідь.

Де розташовані вокзали та автобусні зупинки, який графік руху транспорту, що потрібно, аби орендувати автомобіль, де ловити таксі та скільки коштує поїздка? Спробуйте знайти інформацію про все, що може вам знадобитися.

Дозвілля

Аби добре познайомитися з країною та її культурою і не шкодувати про те, чого не стигли зробити – продумайте своє дозвілля наперед. Пам'ятки, музеї, парки розваг, пляжі, ресторани, концерти, торговельні центри – існує безліч варіантів розваг, і без плану ви ризикуєте пропустити щось важливе.

Вивчіть асортимент та складіть список бажаних місць і подій. Але не вносьте до нього занадто багато пунктів, інакше ви постійно поспішатимете, а в результаті не встигнете насолодитися нічим.

Цікава історія сервісу Airbnb: дивіться відео