Півтора року тому турецький інженер, що живе та працює у США, приїхав у відпустку на узбережжя Егейського моря у провінцію Ізмір. Там він вирішив приділити час своєму захопленню – дайвінгу.

Це цікаво Чому відпочинок у Болгарії стане справжнім відкриттям: умови раннього бронювання турів

Чоловік знайшов гавань стародавнього міста

Під час одного із занурень чоловік натрапив на круглі колони під водою. Він припустив, що це можуть бути залишки якоїсь історичної пам'ятки, а тому сфотографував свою знахідку. Пізніше Денем Орхун показав знімки групі археологів, яка проводила розкопки у давньому місті Пергам.

Експерти Міністерства культури та туризму провели дослідження, яке тривало понад рік. Вони виявили, що дайвер випадково знайшов порт, який належав місту Атарней. Його розквіт припав на 4 століття до нашої ери. Тут була резиденція Гермія, друга Арістотеля, який правив територією від Атарнея до Ассоса. Припускають, що мешканці міста покинули його у 1 столітті до нашої ери після спалаху невідомої епідемії.

Зараз влада оголосила цей район об'єктом під охороною першого ступеня. Крім того, гавань визнали важливою архітектурною знахідкою, яка є свідченням того, що портова діяльність, яка розпочалася в античний період, продовжувалася навіть після топографічних змін, викликаних тектонічними рухами.

Дайвер знайшов біля Ізраїлю старовинний меч: дивіться відео