Що потрібно мати з собою
Обов'язково одягайтеся тепло та майте у свому рюкзаку запасний одяг. У похід потрібно одягатися за принципом "капусти": термобілизна, флісова кофта та штани, куртка і трекінгові штани.
Читайте також Місце, де збуваються мрії: чому варто обрати розкішний відпочинок у Xanadu Resort 5* в Туреччині
Не полінуйтеся та візьміть з собою додаткові шари одягу: ними можуть стати пухова куртка, запасні рукавички, які ви одягнете під ті, що на вас, штормові або лижні штани, ще один комплект шкарпеток, теплий баф, який можна одягнути на голову.
Подбайте, щоб вам було чим утеплити кожну частину тіла на випадок, якщо змерзнете у своєму одязі. Якщо ж стане надто тепло, частину одягу можна зняти й покласти до рюкзака.
В наплічнику туриста, який вирушає у зимовий похід, обов'язково має бути:
- аптечка,
- ліхтарик,
- запасні батарейки,
- сірники та запальничка,
- рятувальна ковдра,
- телефон із завантаженими офлайн-картами регіону,
- заряджений павер-бенк, а краще кілька.
Ретельна підготовка до зимового походу може врятувати життя / Фото Unsplash
Щоб ваш телефон та павер-бенки не розрядилися на морозі, тримайте їх якомога ближче до тіла. Під час ночівлі обов'язково беріть їх із собою в спальник.
Беріть їжу та теплі напої
Під час зимового походу апетит сильно зростає. Навіть якщо ви вирушаєте на кількагодинну прогулянку, подбайте про запас їжі та води.
Не полінуйтеся і візьміть із собою термос з гарячим чаєм – теплий напій не тільки зігріє на морозі, а й підійме настрій. А от алкоголь під час походу – суворе табу. Він сприяє переохолодженню тіла, знижує увагу та концентрацію і може призвести до непоправних наслідків.
Перед походом обов'язково простежте за прогнозом погоди. Якщо рятувальники попереджають про лавини – у жодному разі не вирушайте в гори.
Цікаво У курортній Анталії випало найбільше снігу за останні 29 років: атмосферні фото
Під час походу не можна відставати від групи, або залишати членів групи самих. Перед тим, як вирушити у засніжені гори, обов'язково зареєструйтеся в рятувальників та візьміть їх контакти для екстреного зв'язку. Якщо заблукали, отримали травму тощо – одразу зв'яжіться з рятувальниками.
Для українських туристів розробили додаток "Порятунок у горах", що допоможе зв'язатися з рятувальниками навіть у місцях, де відсутнє покриття.
Яким був перший сніг в Карпатах: дивіться відео