1. Давайте чайові

Не забувайте віддячувати працівникам готелів, таксистам, гідам та офіціантам. Так ви забезпечите собі справді приємний сервіс. А людям – додатковий заробіток, адже часто їх зарплатня буває дуже маленькою.

Читайте також Чартери й низькі ціни: чим вражає гірськолижний курорт Паландокен у Туреччині – власний досвід

  1. Приготуйтеся до додаткових витрат

Навіть якщо ви придбали путівку із "все включено", без витрат не обійтися. По-перше, ви захочете придбати сувеніри. По-друге, деякі послуги в готелі все одно будуть платними: наприклад, іноземний алкоголь на барі може оплачуватися додатково.


Деякі послуги у готелях можуть оплачуватися окремо / Фото Unsplash

У меню або в переліку послуг такі позиції можуть позначати як "extra". Якщо біля того, що ви хочете замовити, написане таке слово – за це доведеться заплатити окремо.

Тому найкраще – запланувати певну суму коштів на додаткові витрати й насолоджуватися відпочинком.

  1. Захистіть свої речі від крадіжки

У жодному разі не залишайте свої речі без нагляду, не довіряйте валізи випадковим "носіям". У готелі ховайте усе цінне в сейф або носіть із собою.

Також туристам краще не брати цінні речі та прикраси на пляж – адже там підвищений ризик крадіжок. Поки туристи купаються, злодії можуть дістатися їх речей.

  1. Купуйте солодощі на вагу

Так, купувати пахлаву чи рахат-лукум на вагу – трохи дорожче. Але смак та якість сильно відрізняються від фасованих.


Солодощі на вагу набагато смачніші / Фото Unsplash

Десерти в супермаркеті можуть здатися дешевими, але їх зазвичай мало у коробці, а смакові якості досить посередні. А от смаколики на вагу у невеликих крамницях потішать вас своїм насиченим смаком.

До теми Не курити й не знімати купальник: які ще заборони діють на пляжах Туреччини

  1. Не ходіть у хамам після засмаги

Найкраще – відвідати турецьку баню в перші дні відпочинку. Інакше ризикуєте залишитися без золотавого відтінку на шкірі.

До того ж якщо ви хоч трішки згорите на сонці, відвідування хамаму може стати дуже неприємним та болючим. Тому подбайте про те, щоб не завдавати своїй шкірі подвійного стресу.