Нова система контролю в'їзду-виїзду називатиметься EES. Вона передбачатиме сканування відбитків пальців та фотографування тих, хто не є громадянами ЄС. Систему планують запровадити у 2022 році (остаточна дата ще невідома).

Дізнайтеся Гірськолижна Туреччина: чим новачків та профі вразить курорт Ерджієс

На кордонах можуть утворитися затори

Поки повністю готові до нової системи лише аеропорти. Там кожен пасажир проходить особистий контроль.


Поки що до нової системи повністю готові лише аеропорти / Фото Unsplash

Натомість на автомобільних прикордонних пунктах можуть утворюватися значні затори. Щоб провести контроль біометричних даних, усім пасажирам доведеться вийти з машини та проходити по одному. Це створить велике навантаження на прикордонні пункти й може призвести до утворення заторів на ключових автомагістралях.

Як будуть в'їжджати до ЄС з 1 січня 2022 року

  • У країнах ЄС почне діяти візовий сервіс під назвою ETIAS.сom – це європейська система інформації та дозволів на подорожі.
  • Для перетину кордону потрібно буде заповнити електронну анкету. Власникам віз (наприклад, робочих або студентських), не потрібно реєструватися через сервіс.
  • На кордоні туристи будуть сплачувати 7 євро (210 гривень). Цей збір можна буде оплатити картою.
  • У перших пів року користування сервісом буде добровільним. А з 1 липня 2022 року ETIAS стане обов'язковою умовою.
  • Підтверджувати право безвізового в'їзду потрібно буде раз на 3 роки.

Читайте також Мальдіви відновили економіку на 70%: що це означає для туристів

Україну виключили із "зеленого списку": що це означає

  • Також нагадуємо, що 9 листопада 2021 року Євросоюз виключив Україну із так званого "зеленого списку". Тепер українцям важче потрапити у країни ЄС. Але це лише рекомендації, а кожна держава сама вирішуватиме, за яких умов впускати українських туристів.
  • Ці обмеження – не скасування безвізу. Вони є тимчасовими. Дізнайтеся, які країни наразі пускають українських туристів.
  • Перелік країн, внесених до "зеленого списку", будуть переглядати кожних 14 днів. У Євросоюзі аналізуватимуть ситуацію із захворюваністю на коронавірус. Якщо тенденція позитивна, то ЄС рекомендуватиме відкрити кордони для туристів із "зелених країн", а якщо негативна – заборонити в'їзд.