Краса гірських пейзажів, різноманітність лижних трас та якість сервісу приємно вразить навіть найзатятіших лижників. Варто побувати там хоча б одного разу, щоб переконатися, що турецькі курорти можуть скласти гідну конкуренцію як українським, так і європейським центрам зимового туризму.

До теми Гірськолижна Туреччина: чому варто обрати зимовий відпочинок в Паландокені

Особливості гірськолижних курортів Туреччини

Погода

Гірськолижний сезон у Туреччині триває з листопада до кінця березня. Протягом цього періоду туристи можуть насолодитися найкращою погодою для катання на лижах та сноубордах.

Гірськолижний відпочинок у Туреччині / Фото Coral Travel

Попри велику кількість сонячних днів та помірну температуру повітря, сніг встигає випасти та вкрити траси для катання. Проте в разі необхідності ідеальне покриття курортних спусків забезпечать снігові гармати.

Зимові розваги

На турецькі зимові курорти з'їжджаються відпочивальники з усього світу, адже тут цікаво та комфортно кататися спортсменам з будь-яким рівнем підготовки.

Новачки та діти, які роблять свої перші кроки у зимовому спорті, зможуть вчитися та тренуватися на пологих спусках і трасах початкового рівня складності. Окрім того, вони можуть скористатися послугами шкіл та інструкторів, аби добре пропрацювати техніку катання.

Популярні зимові курорти Туреччини / Фото Coral Travel

Для досвічених лижників та сноубордистів на курортах Туреччини є складніші траси. Тож вони зможуть відточити свої навички на гідних їхній майстерності схилах та віддатися своєму хобі на повну силу.

Сервіс

Якість обслуговування на гірських курортах Туреччини не поступається тій, яку отримують туристи, що приїжджають сюди заради морського відпочинку. Зручні трансфери, комфортні готелі та відмінне харчування за помірною ціною не залишать байдужим жодного любителя зимового відпочинку.

Головні центри зимового відпочинку

Найпопулярніші зимові курорти Туреччини – Ерджієс і Паландокен. Вони пропонують туристам комфортне катання, унікальні розваги та якісний відпочинок.

Ерджієс

Курорт Ерджієс розташований на однойменній вершині Анатолійських гір. Верхня її частина – це згаслий вулкан, з якого ніколи не сходить сніг. Саме це і робить курорт таким особливим, адже не так багато лижників можуть похизуватися тим, що спускалися з вулкана.

Ерджієс – один з найпопулярніших зимових курортів Туреччини / Фото Coral Travel

Ерджієс є лижним центром світового класу. Суттєві інвестиції міської влади Кайсері забезпечили курорту використання новітніх технологій та високу якість сервісу. Це підтверджує й міжнародний сертифікат ISO 9001, який серед усіх турецьких курортів отримав лише Ерджієс.

Тут є спуски різної складності, більшість із них призначені для спортсменів із середнім рівнем майстерності. Всього на Ерджієсі 34 траси для катання загальною протяжністю 102 кілометри:

  • 1 зелена (навчальна);
  • 12 синіх (низької складності);
  • 15 червоних (середньої складності);
  • 6 чорних (високої складності).

Окрім катання на лижах та сноубордах, тут є чимало інших розваг. Туристи можуть відвідати snowpark, басейни, водяні гірки та лазні, політати на параплані чи вертольоті, зайнятися шопінгом, відвідати екскурсії в стародавні міста Каппадокію та Кайсері.

Турецький курорт європейського рівня Ерджієс: дивіться відео

Ще більше про Ерджієс Гірськолижна Туреччина: чим новачків та профі вразить курорт Ерджієс

Паландокен

Неподалік від міста Ерзурум розкинувся найновіший турецький гірськолижний курорт Паландокен. Він менший, ніж Ерджієс, але все одно має чималий попит у туристів.

Паландокен – один з найкращих зимових курортів Туреччини / Фото Coral Travel

Місцевий клімат та стійкий сніговий покрив дозволяє туристам дещо продовжити лижний сезон. Тут катаються з грудня до травня.

Про відмінну якість спусків Паландокену говорить те, що саме тут тренується національна збірна Туреччини з гірськолижного спорту. Усі траси сертифіковані Міжнародною гірськолижною федерацією.

Зимові розваги в Паландокені / Фото Coral Travel

Загалом курорт пропонує відпочивальникам 15 трас протяжністю 40 кілометрів. Серед них – 7 синіх, 6 червоних та 2 чорних. Окрім того, для любителів екстриму та фрірайду тут є можливість катання по необладнаних трасах.

Поміж катаннями туристи мають змогу відвідати ще одне цікаве місце – стародавнє місто Східної Анатолії Ерзурум. Цей культурний центр може похизуватися величезною кількістю історичних пам'яток, серед яких – мечеті, фортеці та гробниці.

Відпочинок у Паландокені: дивіться відео

Цікаво Зимова подорож до Туреччини: чому варто поїхати в Каппадокію і як обрати тур

Де можна придбати тури онлайн