Звісно, така кімната може трапитися в будь-якому готелі й викликати шквал негативних відгуків. Але ця – унікальна, бо створена спеціально для того, щоб гості могли відчути себе на місці людей з інвалідністю.

Читайте Відпочинок у Єгипті: особливості кожного з головних курортів популярної країни

У готелі Art B&B, що розташований на півночі Великої Британії, є всього 19 кімнат. Кожна із них – витвір мистецтва.

Дизайнер Крістофер Самюел, який розробив незручну кімнату, хотів показати ті труднощі, які щодня спіткають людей з інвалідністю.

Звісно, спочатку людям ця кімната здаватиметься кумедною, але якщо вам доводиться жити в таких умовах, то це не так вже й смішно,
– розповідає чоловік.

Сам Самюел пересувається на візку з електроприводом. У 2017 році йому довелося 3 місяці прожити в готелі – місцеві ради ніяк не могли домовитися, хто платитиме за те, щоб житло чоловіка переобладнали відповідно до його потреб.


Ліжко в кімнаті, яку придумав Семюел / Фото CJ Griffiths

У цей час Самюелу довелося мешкати в дешевому готелі.

Мені було важко пересуватися кімнатою, там майже не було місця. Щоб в'їхати в кімнату на візку, мені потрібно було "забитися" в невеликий кут, оскільки двері відкривалися назовні, а в отвір візок не проходив. Потім я мав заднім ходом заїхати в кімнату, закрити двері та проїхати навколо ліжка,
– ділиться досвідом чоловік.

Йому навіть доводилося спати в візку, бо ліжко було надто високим. У туалеті не було достатньо місця для візка – тому ним також було неможливо користуватися. У номері був лише душ – тому митися чоловік теж не міг.

Цікаво Символ нескінченності зі сталі: як виглядає новий вражаючий міст в Дубаї

Готель "Ласкаво просимо"

Ліжко в кімнаті оточене своєрідним бордюром висотою близько метра. Двері до туалету зачинити неможливо – тому усамітнитися не вдасться. До розетки так просто не дістатися – для цього потрібно відсунути стелаж та стіл.

Семюел створив кімнату, яка спершу викликає в людей тільки посмішку. Однак коли відвідувачі проходять крізь труднощі, починають краще розуміти проблеми людей з інвалідністю.


Чоловік хоче розповісти іншим про проблеми людей з інвалідністю / Фото Brigita Skopaite