Експерти попереджають, що більшість пасажирів роблять одну й ту саму помилку, коли намагаються поспати у літаку. Робити цього не можна у жодному випадку, особливо на тлі епідеміологічної ситуації у світі.

Це цікаво Відпочинок, наче у рекламі: як організувати райську подорож на Мальдіви

Не спиратися

Деякі люди спеціально бронюють собі крайні місця біля вікна, аби не вставати, пропускаючи сусідів, та подрімати, спершись на стінку літака чи ілюмінатор. Але за словами стюардеси з 24-річним досвідом Лінди Фергюсон, робити так дуже небезпечно.

Річ у тім, що вікна та корпус літака досить рідко миють та витирають, тож ці поверхні є особливо брудними. Пасажири часто дихають і навіть чхають та кашляють туди.

Проте не вікнами єдиними. Деякі мандрівники полюбляють спати, розташувавши голову на столику-підносі. Цього також не варто робити з тих самих причин.

Ці столики використовують для найрізноманітніших речей. Під час польотів я бачила, як батьки міняли на них підгузки, а інші люди ставили туди ноги,
– сказала Лінда Фергюсон.

Саме ці полички вважають найбруднішим місцем у літаку. Дослідження, проведене на замовлення компанії Travelmath, показало, що в середньому на поверхні столика перебувають 2155 КОУ (колонієутворюючих одиниць) на 2,5 квадратного сантиметра. Це у 8 разів більше, ніж на кнопці зливу унітаза.

До теми Не торкатися: найбрудніші місця в аеропорту, яких краще уникати

Як виспатися у літаку – лайфхак від мандрівниці

Тікток-блогерка та досвічена мандрівниця радить використовувати шийний бандаж замість незручних подушок. Він підтримує шию з усіх боків, тож голова не падатиме під час сну. А якщо ви турбуєтеся про зовнішній вигляд, бандаж легко можна заховати під светром з високою горловиною чи шарфом.

Пізнавальна історія Boeing: дивіться відео