Віттенум закритий вже понад 50 років. Влада попереджає, що навіть коротке перебування на території міста може спричинити серйозну шкоду здоров'ю. І навіть попри це, сюди їдуть сотні нелегальних туристів щороку.

Цікаво Відпочинок у Єгипті: особливості кожного з головних курортів популярної країни

У місті видобували азбест

Це місце називають австралійським Чорнобилем
Група туристів у закинутому містечку / Фото Nic Ellis / The West Australian

Містечко Віттенум побудували у 1930 році. Тут жило 20 тисяч мешканців – досить багато за масштабами Австралії. Економіка міста трималася на видобутку й переробленні азбесту. Про те, що цей мінерал має канцерогенні властивості, тоді ще не знали.

Що таке азбест


Це мінерали класу силікатів. Він дуже канцерогенний, а тому заборонений в ряді країн. В Україні азбест не заборонений – тут його використовують для виробництва шиферу й не тільки.

Історія міста тривала 30 років. За цей час азбестовий пил встиг заразити усі околиці. Концентрація пилу стала такою високою, що люди в місті почали масово хворіти.

Це місце називають австралійським Чорнобилем
Чимало людей захворіли через канцерогенні властивості азбесту / Фото Nic Ellis / The West Australian

Загалом від канцерогенної речовини постраждало близько 2000 людей – тобто кожен 10-й мешканець. У 1966 році влада вирішила, що місто потрібно закрити.

Відтоді заїжджати у Віттенум заборонено. Тут скрізь стоять попередження, що перебувати в місті небезпечно.

Вам сподобається Загадкові статуї з острова Пасхи: вчені спробували розгадати їх секрет

Законсервована атмосфера 60-х

Мешканці міста нічого не забирали із собою – адже всі речі були заражені. Саме тому у Віттенумі збереглася атмосфера 60-х років. Тут можна побачити меблі в будинках і кафе, машини велосипеди на вулицях, товари на магазинних полицях.

Це місце називають австралійським Чорнобилем
Мандрівники їдуть сюди, щоб відчути неповторну атмосферу / Фото Nic Ellis / The West Australian

Така атмосфера не може не приваблювати туристів, що полюбляють екстрим. Місцеві турагенства навіть пропонують організовані мандрівки для відчайдухів, які мріють перенестися в атмосферу 60-х.

Афера з Ейфелевою вежею: дивіться відео