Через пандемію COVID-19 змінилися правила в'їзду в деякі країни. Втім, Єгипет відкритий для туристів і для в'їзду потрібно виконати досить прості умови.

Цікаво Акція Sunny Week від Coral Travel: як заощадити до 40% на відпустку в 7 найпопулярніших країнах

Правила в'їзду до Єгипту

Туристи повинні надати сертифікат про повну вакцинацію (2 дози) одним із препаратів: Pfizer, Sinovac, Moderna, Johnson&Johnson, Astrazeneca. Сертифікат обов'язково має бути роздрукований та з печатками – електронну версію в Єгипті не приймають.

Якщо сертифіката немає, потрібно продемонструвати негативний ПЛР-тест, зроблений не раніше, ніж за 72 години до в'їзду. Також підходить експрес-тест на антинген, зроблений протягом 24 годин до прильоту.

Після прильоту вам доведеться сплатити кошти за візу – 25 доларів. Ті, хто планує відпочивати тільки в Шарм-ель-Шейху та не виїжджати на територію материкового Єгипту, можуть не платити цей збір.

Коли найкраще їхати до Єгипту

Відпочинок на морських курортах доступний протягом усього року. Однак з листопада до березня можна застати сезон вітрів.

Є готелі, розташовані в затишних бухтах – саме туди краще їхати у зимовий сезон. Вважають, що в Шарм-ель-Шейху вітер слабший, ніж у Хургаді. Однак це залежить від погоди в конкретний день – і в Хургаді можна добре відпочити взимку.


Деякі готелі мають власні коралові рифи / Фото Unsplash

Про що потрібно дізнатися перед поїздкою

Варто поцікавитися, чи є у готелю власний кораловий риф. Якщо так, то це дуже приємний бонус – адже ви зможете щодня спостерігати за неймовірно барвистими мешканцями рифу.

Також обов'язково дізнайтеся, чи є пологий захід у море. Деякі готелі пропонують купатися з понтона, довжина якого може становити для кілометра. Для родин з маленькими дітьми це навряд чи зручно.


Дізнайтеся більше про територію вашого готелю / Фото Unsplash

Є багато готелів, що розташовані на скелях, а їхня територія має кілька рівнів. До моря також доводиться спускатися сходами. Якщо такий варіант не для вас, обов'язково поцікавтеся розташуванням готелю перед тим, як бронювати мандрівку.

Що взяти на відпочинок

Єгипетське сонце досить палюче, тому не забудьте достатню кількість сонцезахисного крему з високим рівнем захисту. Також подбайте про панамку, кепку або капелюх, що вбережуть голову від перегрівання.


Ходити в купальнику поза межами пляжу не можна / Фото Unsplash

Окрім звичних купальників, не забудьте також і про легкий, але досить закритий одяг. Саме в такому краще виходити у місто, адже Єгипет – мусульманська країна, де заведено ховати своє тіло під одягом. Туристам варто дотримуватися цих правил і не виявляти неповагу до місцевого населення.

До теми Не робіть цього в Єгипті: 5 табу, що врятують від зіпсованого відпочинку

Що привезти з Єгипту

Зазвичай туристи купують в Єгипті знаменитий місцевий чай каркаде, свіжі манго, сухофрукти, місцеві солодощі: халву та нугу. Популярністю користуються олії: наприклад, сандалова, марокканська та олія чорного кмину.