1. Волонтерські програми

Зазвичай людям, які хочуть стати волонтерами, потрібно за власний кошт приїхати до місця призначення. А що буде далі – залежить від конкретної програми.

Читайте також Відпочинок на будь-який смак: чому мандрівники обирають мережу готелів Otium в Туреччині

Учасникам програм зазвичай пропонують безкоштовне житло, інколи харчування та кишенькові гроші. Натомість пропонують здобути неймовірний досвід життя в іншій країні й навіть деякі професійні навички.

  1. Навчання за кордоном

У багатьох країнах вчитися в університеті – безкоштовно. Якщо ви студент або студентка, спробуйте пошукати програми з обміну, що дозволять провести семестр в університеті за кордоном.


Деякі країни пропонують студентам безкоштовне навчання й навіть стипендії / Фото Unsplash

Також існують гранти на навчання в бакалавріаті, магістратурі, аспірантурі тощо. Але дуже важливим моментом є знання мови країни – ймовірно, без нього не вийде вступити до закордонного "вишу".

  1. Дослідження родоводу

Деякі країни пропонують безкоштовні подорожі для молоді, яка хоче дослідити своє коріння. Наприклад, молодь віком від 18 до 26 років може задарма відправитися в Ізраїль за програмою ТАГЛІТ.

Схоже пропонують також Угорщина, Греція, Вірменія тощо.

  1. Викладати англійську мову

Якщо маєте достатній рівень знання мови – спробуйте себе у викладанні. Чимало українців їдуть з цією місією до Китаю, але не тільки там шукають фахівців зі знанням мови.

Зазвичай викладачам мови пропонують досить непогану зарплатню, іноді – ще й житло.

Цікаво Це не Голлівуд: назвали найкраще місто для туристів, які люблять кіно

  1. Працювати на круїзних кораблях

Цей спосіб підходить тим, хто готовий залишати рідний дім на термін від пів року та більше. Хоча в період пандемії роботи у цій сфері стало значно менше, однак туризм поступово відроджується.


Робота на круїзному лайнері дає змогу заробити та побачити світ / Фото Unsplash

На круїзному лайнері можна не тільки побачити різні країни, а й заробити непогані кошти.

Яким було перше сходження на Еверест: дивіться відео