Саме тому варто обов'язково дізнатися хоча б елементарні правила, що допоможуть зберегти пристойність та товариські стосунки з мешканцями країни.

Вам сподобається Чому відпочинок у Болгарії стане справжнім відкриттям: умови раннього бронювання турів

Застільні традиції

Якщо вживаєте алкоголь з людьми з різних країн, майте на увазі, що не скрізь це роблять так, як в Україні. Наприклад, у США не заведено тягнутися через увесь стіл, щоб чокатися з кимось своїм келихом. Якщо людина сидить далеко, достатньо просто подивитися на неї та злегка підняти склянку.


У деяких країнах заведено їсти руками / Фото Unsplash

Якщо будете в Німеччині або Швейцарії, неодмінно випивайте разом з усіма за спільним столом, коли кажуть тост для усіх. Хоча б пригубіть напій, але не виказуйте неповаги, зовсім не п'ючи.

Усі чули, що фаст-фуд, а також деякі страви з риби та птиці потрібно їсти руками. Однак в деяких країна це недопустимо – руки вважають надто брудними, щоб можна було торкатися ними їжі.

А от в Індії й багатьох азійських країнах їсти руками навіть потрібно. Тут не заведено просити виделку. В Індії їжте виключно правою рукою – ліву тут вважають нечистою.

Як одягатися

Скільки країн – стільки й правил та побажань щодо одягу. Особливо суворо їх потрібно дотримуватися в мусульманських країнах.

Якщо їдете до Єгипту, Туреччини, Саудівської Аравії або ОАЕ, візьміть із собою легкий одяг з літніх тканин, який прикриває коліна та плечі. Також обов'язково потрібно мати шарф або хустину – нею можна покрити голову, якщо заходите в мечеть.


Якщо їдете в мусульманські країни, подбайте про закритий одяг / Фото Unsplash

Читайте також Ідеї для закоханих: назвали найромантичніші міста та пам'ятки світу

У Києві відновили унікальний історичний маршрут: дивіться відео